1,5—2 cm), i nie wysuwała się przed małżowinę uszną na część skroniową puszki mózgowej, a zwarte palce powinny palcem środkowym spoczywać na czubku czuciowym. Układ dłoni jest wówczas lekko ukośny zgodnie z przebiegiem bruzdy. Rolanda. (Patrz schemat na ryc. 19 i fotografię tej pozycji na ryc. 25).

            W takiej pozycji leczymy narządy wewnętrzne głowy, gardła i korpusu, rozmieszczone po przeciwnej stronie tych części ciała, w stosunku do zakrytej dłonią półkuli mózgu.

            Pozycja nr 5

            Jest ona najtrudniejsza ze wszystkich pozycji, a stosujemy ją w przypadku, kiedy trudno jest nam rozdzielić chore narządy wewnętrzne na stronę prawą lub lewą i przez to nie możemy stosować pozycji nr 4, albo wówczas gdy mamy zajęte chorobą narządy wewnętrzne po obydwu stronach ciała (np. mamy chore całe dziąsła, całe gardło, jelita itp.).

            Przy leczeniu chorób w szczególności w tej pozycji (podobnie jak w pozycji nr 4) należy mieć uprzednie rozpoznanie lekarskie, które lokalizowałoby źródło choroby (dolegliwości), jego rodzaj, a zarazem pozwalające ustalić czy w narządach jamy brzusznej znajdują się ciała obce, jaki jest ich rodzaj oraz wielkość. Dotyczy

Pozycja nr 3

Ryc. 24 Rysunek – „Układ dłoni na głowie w pozycji nr 3 – widok od czoła”

następna strona

spis treści

str.81    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM