todzie B.S.M., występujące w tych obszarach ciała. Natomiast pozycja nr 4 obejmuje narządy wewnętrzne głowy, gardła i tułowia wraz z jamą brzuszną po przeciwnej stronie, w stosunku do zakrytej ręką połowy głowy, działając podobnie optymalnie, kompleksowo leczniczo na wszystkie choroby i dolegliwości wewnątrz organiczne, które leczy się przy pomocy B.S.M. Jedynie w pozycji 5, kiedy trzymamy w niej obydwie ręce na głowie, oddziaływujemy jednocześnie na obydwie strony przeciwstawne do trzymanych rąk, lecząc wszystkie narządy wewnętrzne w tym czasie chore lub inne choroby ogólne np. brzuch itp., niezależnie od ich rozmieszczenia.

            Pozycja nr 2

            W celu ułożenia dłoni w pozycji drugiej, przesuwamy przeciwstawną dłoń (rękę) na przeciwnej półkuli z czubka czuciowego (patrz poz. 1), w stosunku do leczonej całej połowy ciała, oprócz ręki tej połowy, której pozycja ta nie obejmuje, o około 1,5-2 cm w stronę ucha tej połowy głowy, po linii poprzecznej na głowie.

W celu łatwiejszego wymierzenia tej odległości (szczególnie przy samoleczeniu) możemy tę czynność znacznie uprościć przez sprawdzenie, czy linia strzałkowa czaszki przecina nam pierwsze zgięcie początkowe palców dłoni stanowiące pierwsze stawy palców; małego lub wskazującego, w zależności od układu dłoni na głowie (Patrz ryc., nr 18). Jeśli chcemy przekonać się czy odległość ta mieści się w wyżej podanym wymiarze przesunięcia dłoni na głowie, to przy jej wymierzaniu na dłoni, między pierwszą linią poprzeczną a pierwszym stawem obydwu palców (małego lub wskazującego) przekonamy się, że odległość ta waha się około 1,5-2cm, co zależy od różnej wielkości dłoni u ludzi. Wymiar pozycji jest przybliżony, dlatego należy wnosić odpowiednie poprawki, aby nie przekroczyć 2cm.

            Pozycja nr 3

            Z czubka czuciowego przesuwamy dłoń w stronę ucha o około 3cm, podobnie jak w pozycji 2. Przy sprawdzeniu właściwego ułożenia dłoni w tej pozycji przeprowadzamy linię strzałkową, która winna się przeciąć z linią stawu drugiego środkowego) palca małego lub wskazującego. (Patrz ryc. nr 11, a także na fotografię układu ręki na głowie na ryc. nr 24).

            W omawianej pozycji obejmujemy optymalnym oddziaływaniem leczniczym-całą rękę przeciwną, w stosunku do zakrywanej półkuli.           

            Pozycja nr 4

            Dłoń kładziemy nad małżowiną uszną tak, aby podstawa dłoni (dolna jej część przy nadgarstku) była nieco odległa od niej (około

następna strona

spis treści

str.80    Eugeniusz Uchnast - Samoleczenie Bioemanacyjnym Sprzężeniem z Mózgiem - BSM